Scroll to top
Home Events Santosha w praktyce asany – warsztat jogi z Edytą

Santosha w praktyce asany – warsztat jogi z Edytą

Jedną z zasad, która w praktyce Jogi odnosi się do budowania relacji z samym sobą i dążenia do samouświadomienia jest Santosha.

To praktyka zadowolenia, która wymaga ciągłego odnajdywania na nowo tego niezachwianego aspektu nas samych, który nigdy się nie zmienia mimo różnych zakrętów życiowych, niewygód i trudności. Spoczywanie w naszym centrum pozwala na odkrycie, że wszystko, czego potrzebujemy, to chwila, która się właśnie wydarza – zarówno ta pożądana, jak i niechciana, trudna…

Znalezienie w sobie takiego schronienia wymaga szczególnej praktyki, która łączy dyscyplinę, entuzjazm i stopniowe porzucanie koncepcji tymczasowego szczęścia uwarunkowanego zewnętrznie.

Praktykowanie Santoshy uwalnia nas od niepotrzebnego cierpienia związanego z ciągłym – niezaspakajalnym w gruncie rzeczy – pragnieniem, aby rzeczy były inne niż są. To co oferuje w zamian to poczucie wdzięczności i radości za wszystko co niesie prąd życia. I tego właśnie poszukamy na warsztatach. Praktyka asan, na każdym etapie tej drogi, niesie ze sobą niebezpieczeństwo popadania w nadmierną ambicję, wynikającą z nawykowego porównywania się z innymi i prób uchwycenia nieuchwytnego wzorca. To usztywnia ciało, oddala umysł od chwili obecnej i może generować niezrozumiałą apatię i przygnębienie (a przecież mówili, że po jodze poczujesz się lepiej, prawda?…).

Słowem, poszukamy radości i lekkości w praktyce obecności w chwili obecnej mimo kondycji ciała, samopoczucia lub (samo)narzuconym ideałom W tym celu wykorzystamy dostępne metodzie Iyengara narzędzia, jak m.in. świadomy oddech, dobór asan oraz przejścia między nimi, twórcze wykorzystanie pomocy. Po praktyce odbędzie się dla chętnych prowadzona medytacja radości (Mudita).
Warsztat dedykowany jest osobom praktykującym na poziomie początkującym i początkującym plus.

Termin: 13 marca 2022
Godzina: 11:00 – 13:00
Miejsce: szkoła jogi ILOVEJOGA ul. Kuklińskiego 17, Kraków
Koszt: 100 zł
Dla kogo: początkujący i początkujący +
Prowadząca nauczycielka: Edyta D.

Zapisy:  www.ilovejoga.pl

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

mar 13 2022
Expired!

Czas

11:00 - 13:00

Koszt

zł100.00

Lokalizacja

ilovejoga
Kuklińskiego 17

Lokalizacja 2

Faktory Park
Szkoła ilovejoga
Kategoria