Scroll to top

Nauczyciele

Iwona Gajko

  • Joga jest moim lekarstwem na zdrowie w sferze fizycznej i emocjonalnej.

  • Jest filozofią życiową, która daje mi możliwość działania na rzecz innych, wspieranie i pomoc tym którzy tego potrzebują. Czuję spełnienie w pracy z drugim człowiekiem.

Pierwsze kroki na macie stawiałam w szkole Open Mind, później ukończyłam kursy nauczycielskie w metodzie B.K.S. Iyengara w Krakowie. Każdego roku odbywam miesięczny staż w RIMYI (Pune, Indie).
Praktykuję jogę od 2002 r. Prowadzę zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania, ciążowe i seniorskie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Prowadzę liczne warsztaty tematyczne, organizuję wczasy z jogą. Prowadzę szkolenia mentorskie dla przyszłych nauczycieli jogi w tej metodzie. Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje w praktyce własnej i u nauczycieli w Polsce i za granicą.
Jestem międzynarodowym egzaminatorem na stopnie LEVEL 1 i 2.

Z wykształcenia: Magister Wychowania fizycznego.

W 2019 roku założyłam Szkołę Jogi ilovejoga w Krakowie.

Dorota Kociołek

Z jogą związałam się od 7 lat. Zaczęło się niewinnie, jak u większości osób miała pomóc przy natarczywym bólu pleców. Ale im dłużej byłam na macie, im mniejszy był ból pleców, który z czasem bezpowrotnie znikł tym bardziej pochłonęła mnie ta magia. Ostatni rok to była już intensywna praca pod kątem nauczyciela Jogi Integralnej. uczestniczyłam w wielu warsztatach, wyjazdach jogowych, oraz kongresie międzynarodowym z JAKI NETT. Podczas tej niezwykłej drogi z jogą poznałam wiele technik jogi (Iyengara, kręgosłupa, funkcjonalna, Yin joga, Yinyasa, Maha oraz dla dzieci) oraz ćwiczenia oddechowe metodą Butejki, oraz Pranayame.
W czerwcu 2019 uzyskałam dyplom Nauczyciela Jogi Integralnej.

Edyta

Ukończyła 3-letni kurs nauczycielski według metody B.K.S. Iyengara i obecnie kontynuuje proces uczenia się w systemie mentorskim.

Joga to dla mnie – za Iyengarem – „(…) światło, które raz zapalone nigdy nie gaśnie. Im lepsza praktyka, tym jaśniejszy płomień”.

Katarzyna Czekaj

Jestem certyfikowaną instruktorką jogi w trzech stylach: Ashtanga Vinyasa Yoga, Vinyasa i Yin Yoga (RYT 200 Yoga Allience).

Moja przygoda na macie zaczęła się 4 lata temu, a od dwóch lat zdobywam doświadczenie w przekazywaniu swojej wiedzy dalej.

Zanim zaczęłam praktykować, byłam przekonana, że skoro uczyłam się tańca współczesnego przez 6 lat, to joga nie będzie dla mnie żadnym wyzwaniem. Nie miałam wtedy pojęcia, jak bardzo się mylę.. Oprócz korzyści dla zdrowia fizycznego, jestem jej przede wszystkim wdzięczna za to, że otworzyła mój umysł i serce. Obecnie kończę także studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo. Wolne chwile najchętniej spędzam na łonie natury ze swoim psem Vincentem.

Wojciech Komadowski

Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi Iyengara w stopniu LEVEL 2 oraz członkiem Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Jako absolwent krakowskiej AWF – miałem możliwość pogłębiać moją fascynację jogą pisząc pracę magisterską „Efekty uprawiania Hatha jogi w opinii praktykujących – uczniów i nauczycieli”. Pracując jako nauczyciel wychowania fizycznego, zdobyłem doświadczenie jak motywować młodych ludzi do ruchu. Na swojej drodze pracy z ciałem czułem, że potrzebuję dalszego rozwoju i tak wybrałem jogę. Joga jest dla mnie budzeniem się do życia, otwieraniem na świat i innych ludzi, a także na samego siebie. Jest drogą rozwoju i poznania tego co zewnętrzne i wewnętrzne, w nas i w otaczającej rzeczywistości.

Teraz, gdy prowadzę zajęcia jogi chce dzielić się swoim doświadczeniem oraz wiedzą, jednocześnie czerpiąc od swoich podopiecznych energię i radość ze wspólnej praktyki.

Często spotykam się z pytaniem: Czy joga jest dla mężczyzn? We mnie zbudowała siłę i elastyczność, rozwijając jednocześnie moją wrażliwość, na swoje potrzeby dając mi poczucie równowagi.

Paulina Włodarska

Ukończyłam kurs nauczycielski Yin Jogi oraz szkolenie z zakresu zdrowego kręgosłupa. W moim życiu joga pojawiła się po raz pierwszy w 2018 r. i od tej pory cały czas dokształcam się w tym kierunku, uczestnicząc w m.in. różnego rodzaju warsztatach czy zajęciach. Uwielbiam czytać książki. Interesuje mnie szczególnie tematyka traumy i psychosomatyki. Udało mi się zgłębić te tematy podczas certyfikowanego kursu Joga świadoma traumy. Ukończyłam również kurs Redukcji Stresu-Mindfulness.

W swojej praktyce staram się kierować trzema zasadami: uważnością (na byciu tu i teraz), akceptacją własnych ograniczeń oraz świadomością swojego ciała. Prywatnie jestem miłośniczką pisania odręcznego, m.in. planuję sobie wszystko w tradycyjnym kalendarzu. Jestem zupełnie nie technologiczna 🙂

Katarzyna Bryk

Jogę metodą Iyengara praktykuję od 2014 roku. Pierwsze kroki na macie stawiałam w krakowskiej Sadhanie pod opieką doświadczonych nauczycieli: Katarzyny Podgórni i Romka Grzeszykowskiego. Obecnie przygotowuję się do egzaminu nauczycielskiego w systemie mentorskim pod okiem Iwony Gajko. W jodze odnalazłam spokój, balans oraz uważność na siebie i innych.

Z wykształcenia jestem inżynierką budownictwa, a prywatnie szczęście znajduję w dalekich podróżach, pieczeniu serników i zabawach z moim kotem Brunonem.

Kamila Watychowicz

ck.

Nauczycielka jogi wg metody B.K.S Iyengara.

Regularną praktykę jogi  rozpoczęła w 2003 roku. W uczeniu ceni precyzje i uważność w wykonywaniu każdego ruchu. Uważa, że joga jest dla każdego, jeśli tylko uszanujemy ograniczenia własnego ciała i podejmiemy wyzwanie pracy z nimi. Osobiście traktuje jogę jako narzędzie ćwiczenia uważnosci oraz dobrostanu.

W 2011r. przeniosła się z matą do Stanów Zjednoczonych, by w Instytucie Jogi w Champaign-Urbana zdobywać nowe kwalifikacje. Jej specjalizacja to terapia jogą oraz joga w czasie ciąży i połogu.

Praktykę jogi łączy z podróżami. Kiedy nie ma jej w szkole, uczy w świecie.